Proget MDM 2019-06-04T12:26:45+02:00

Project Description

Proget to polska firma wyspecjalizowana w ochronie urządzeń mobilnych, działająca na rynku IT od 2007 roku. Platforma Proget MDM to odpowiedź na potrzeby rynku związane z rosnącą ilością urządzeń mobilnych używanych służbowo oraz wzrostem ilości szkodliwego oprogramowania, aplikacji przesyłających poufne dane w nienależycie zabezpieczony sposób, czy też prób kradzieży danych firmowych i personalnych. Dzięki współpracy technologicznej z Google, Apple, Microsoft oraz Samsung, producent jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo danych przechowywanych na każdym nowoczesnym urządzeniu mobilnym.

ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNE WEBINARIA DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA

prowadzone przez naszego partnera, firmę DAGMA

Wybierz temat eKonferencji:

Dlaczego Proget MDM jest rozwiązaniem dla Ciebie?

Sekcje strony:


Potrzebujesz więcej informacji?

Skontaktuj się z nami
 • System Proget MDM jest prosty w użyciu zarówno dla administratora jak i dla użytkownika.

 • Umożliwia użytkownikowi w łatwy, szybki i bezpieczny dostęp do niezbędnych danych i aplikacji niezależnie od tego gdzie się znajduje.

 • Zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa urządzeń mobilnych za pośrednictwem intuicyjnej konsoli w języku polskim.

 • Producent jak i świadczone wsparcie są w całości w języku polskim.

 • Pozwala na dostęp do danych firmowych bez spadków wydajności oraz obciążenia transmisji danych.

Funkcjonalności platformy Proget MDM

 • Kontrola funkcji urządzenia

  Firmowe urządzenie zostaje objęte politykami bezpieczeństwa zgodnie z wymogami przedsiębiorstwa, tworząc ograniczenia sprzętowe i systemowe.

 • Geolokalizacja urządzeń

  Dzięki Proget MDM, urządzenie może zostać zlokalizowane na żądanie, w interwale czasowym lub w ruchu, tworząc historię przemieszania się oraz pokonaną trasę.

 • Szyfrowanie danych

  Szyfrujemy dane z wykorzystaniem algorytmów kryptograficznych o najwyższym standardzie, dzięki aktualizacjom bezpieczeństwa system jest odporny na wszelkie podatności.

 • Zdalne kasowanie

  Pozwala na kasowanie całej pamięci urządzenia lub tylko danych firmowych dając gwarancję ochrony wrażliwych danych przed ich przejęciem przez osoby trzecie.

 • Dystrybucja aplikacji

  Dystrybucja własnych aplikacji, możliwość blokowania konkretnego oprogramowania na przykład Facebook’a oraz tworzenie białych i czarnych list daje ogromne możliwości kontrolowania świata aplikacji.

 • Standard korporacyjny

  Integrujemy usługi biznesowe takie jak poczta, kalendarz, kontakty, przeglądarka, ale również dostarczamy rozszerzone funkcje jak file sharing, file access, VPN, intranet i wiele innych narzędzi.

 • Pulpit zdalny

  Dzięki tej funkcjonalności możemy mieć zdalny dostęp na urządzenia mobilne, co znakomicie wspomaga rozwiązywanie problemów przez Dział IT.

 • Rozbudowa i dopasowanie

  Proget MDM to nie tylko zamknięta platforma, to framework, którego używamy do customizacji. Dostarczymy Ci szyte na miarę oprogramowanie, aby każdy detal odpowiadał Twoim potrzebom.

Co zyskasz dzięki Proget MDM?

Korzyści

 • Zwiększona produktywność pracowników – Dzięki systemowi Proget MDM dostarczysz do urządzeń wszystkie niezbędne aplikacje, jednocześnie blokując te niechciane co niewątpliwie zwiększy produktywność pracowników korzystających z urządzeń mobilnych.

 • Bezpieczeństwo danych firmowych – Proget MDM zapewnia bezpieczny dostęp do poczty korporacyjnej, kalendarza, kontaktów i nie tylko.

 • Firmowy sklep z aplikacjami – System daje możliwość stworzenia sklepu z własnymi aplikacjami dedykowanymi dla poszczególnych grup pracowników. W ten sposób bezpieczne i sprawdzone aplikacje są na wyciągnięcie ręki.

 • Bezpieczeństwo w przypadku kradzieży lub utraty urządzenia – Zapewnia je funkcja zdalnego usunięcia wszystkich danych służbowych na urządzeniach lub przywrócenia urządzenia do ustawień fabrycznych.

 • Lokalizacja urządzeń – Dzięki Proget MDM zlokalizujesz firmowe urządzenia w trzech różnych trybach: wymuszenie, interwał czasowy, lub w ruchu.

 • Jednolity poziom bezpieczeństwa – System umożliwia wprowadzenie jednolitego poziomu bezpieczeństwa niezależnie od modelu urządzeń oraz systemu operacyjnego.

 • Wsparcie dla użytkowników 24/7 – Za pomocą konsoli zarządzającej administrator systemu jest w stanie w każdym momencie wspomóc użytkownika technicznie dzięki możliwości przechwycenia obrazu z urządzenia.

Integracje z innymi systemami

Enterprise FOTA (E-FOTA)

Zarządzaj aktualizacjami systemu operacyjnego

Dzięki integracji Proget MDM z E-FOTA możesz kontrolować aktualizacje systemu operacyjnego na urządzeniach w Twojej firmie. Dzięki prostemu interfejsowi Proget masz dostęp do serwera E-FOTA, który pozwala wybrać i wysłać odpowiednią aktualizację do urządzeń Samsung. Poprzez naszego MDM otrzymasz listę aktualizacji dostępnych na urządzenia w Twojej firmie.

Testuj i akceptuj nowy firmware przed wysłaniem do użytkowników

Dzięki E-FOTA i Proget MDM masz możliwość przetestowania nowej aktualizacji na małej grupie urządzeń przed jej dystrybucją do wszystkich urządzeń w firmie. Pozwala to zachować bezpieczeństwo i stabilność urządzeń oraz niezbędnych aplikacji biznesowych, szczególnie tych własnych, dedykowanych pod procesy biznesowe.

Zaplanuj update

Zaplanuj jakie urządzenia i w jakim czasie mają dostać update. Uchroni to firmę przed spadkiem produktywności pracowników. Możesz w łatwy sposób rozpisać harmonogram aktualizacji, a następnie zainicjować aktualizacje z poziomu naszej konsoli.

Apple DEP

Bezdotykowa konfiguracja dla IT

Dzięki DEP globalna dystrybucja urządzeń iPad, iPhone i Mac jest w pełni bezdotykowa. Automatyczny enrollment za pośrednictwem MDM dostępny dla każdego urządzenia, dzięki czemu podczas ich aktywacji są one natychmiast konfigurowane z ustawieniami konta, aplikacjami i dostępem do usług korporacyjnych przez internet. Nie ma potrzeby instalowania usług i nie wymaga fizycznego dostępu do każdego urządzenia, aby zakończyć instalację.

Uproszczona konfiguracja

Device Enrollment Program ułatwia użytkownikom skonfigurowanie urządzenia iPad, iPhone lub Mac. IT konfiguruje urządzenia poprzez rozwiązanie do zarządzania, a użytkownicy są prowadzeni przez proces aktywacji krok po kroku. IT może usprawnić instalację, określając, że niektóre kroki w instalacji zostaną pominięte – na przykład ekrany Apple ID, hasła lub warunki korzystania z usługi.

Bezprzewodowy nadzór

Z pomocą DEP firmy mogą mieć nadzór nad urządzeniami iOS będącymi własnością korporacji. Nadzór zapewnia wyższy poziom zarządzania urządzeniami, umożliwiając dodatkowe ograniczenia wyłączania iMessage lub Game Center, w celu dostosowania konkretnych konfiguracji i funkcji.

Android For Work

Używaj własnego urządzenia

Android for Work oddziela aplikacje biznesowe od osobistych więc ulubionego urządzenia z Androidem możesz używać zarówno do pracy, jak i do zabawy.

Zwiększ wydajność pracy

Wykorzystaj wydajność, elastyczność i możliwości Androida w swojej pracy – zawsze i wszędzie masz do dyspozycji najlepsze aplikacje.

Chroń prywatne dane

Oddziel życie zawodowe od życia prywatnego. Utwórz specjalny profil do pracy, dzięki czemu dział IT Twojej firmy nie zobaczy ani nie wykasuje Twoich prywatnych zdjęć, e-maili czy innych danych.

Samsung KNOX

Zarządzaj, przechowuj i chroń poufne dane

Samsung KNOX umożliwia użytkownikom tworzenie na urządzeniach oddzielnej przestrzeni do bezpiecznego przechowywania służbowych aplikacji i poczty elektronicznej, izolując je od danych w przestrzeni prywatnej. Dzięki temu administratorzy IT mogą zdalnie ustawiać zabezpieczenia i zarządzać danymi przedsiębiorstwa, ale nie mają dostępu do prywatnych danych użytkownika.

Większa ochrona sprzętu i oprogramowania

Środowisko KNOX oferuje pełną ochronę urządzenia, od warstwy sprzętowej po aplikacje. Obejmuje funkcję Trusted Boot oraz architekturę TIMA (TrustZone-based Integrity Measurement Architecture).

Poszerz możliwości swojego urządzenia

KNOX umożliwia większą kontrolę użytkownika i danych wyświetlanych na ekranie. Gotowe do instalacji narzędzia konfiguracyjne i bardziej spersonalizowane usługi dostosowywania urządzeń firmy Samsung sprawiają, że dzięki KNOX można opracować odpowiednie rozwiązanie biznesowe.

Panel administracyjny Proget MDM

Ta najłatwiejsza w obsłudze oraz jedna z najbardziej intuicyjnych konsoli zarządzających wśród wszystkich systemów MDM zapewni bezpieczeństwo Twojej firmy w jednym miejscu. Dzięki podejściu, które zakładało stworzenie maksymalnie uproszczonego rozwiązania w obsłudze, system jest w stanie administrować każdy!

Administracja tym zaawansowanym rozwiązaniem jest prosta i bezproblemowa. Potwierdzają to opinie ekspertów bezpieczeństwa, administratorów systemów MDM oraz Klienci, którzy nie musieli poświęcać wielu godzin na naukę obsługi. Ułożenie każdej zakładki, każdego okna i checkbox’a jest gruntownie przemyślane. Wszystko po to aby zwiększyć ergonomie pracy.

Zobacz jakie to proste:

Aplikacja mobilna Proget MDM

Informacje

Znajdziemy tutaj podstawowe informacje o aplikacji, licencji użytkownika końcowego, a także o serwerze korporacyjnym do którego jest podpięte urządzenie.

Pomoc techniczna

Zakładka w której znajdziemy najpotrzebniejsze informacje kontaktowe. W razie problemów nasi konsultanci pomogą w ich rozwiązaniu.

Wiadomości

Lista wiadomości, które otrzymamy od administratorów. Lista pokazuje także Wiadomości alarmowe, które mogą być wysłane w razie nagłego przypadku.

Urządzenie

Najważniejsze dane o urządzeniu. Sprawdzimy tutaj wersję systemu, status baterii, miejsce zajęte, do jakiej sieci jesteśmy podłączeni lub jakie profile obsługujemy aktualnie.

Pliki

Menadżer plików. Służy do przeglądania plików, które zostały udostępnione przez administratora.

Aplikacje

Lista aplikacji do zainstalowania na żądanie oraz aplikacji wymaganych, wysłanych przez administratora. Znajdziemy tu też aplikacje firmowe już zainstalowane na urządzeniu.

Platforma Proget MDM a RODO

Bezpieczeństwo danych w firmie i poza nią

Proget MDM pozwala zabezpieczać i kontrolować urządzenia przenośne. Pozwala na stworzenie na urządzeniu bezpiecznej zaszyfrowanej przestrzeni, która daje gwarancję bezpieczeństwa danych.

Blokowanie dostępu do niepożądanych aplikacji

Proget MDM daje możliwość kontroli aplikacji, które są na urządzeniu przenośnym. Możliwe jest również stworzenie białych i czarnych list aplikacji, do których użytkownik może mieć dostęp.

Ochrona transmisji danych wrażliwych

Proget MDM umożliwia integrację z urządzenia mobilnego z serwerem pocztowym firmy, Exchange i Domino, jak również z pocztą, która jest hostowana poza firmą za pomocą IMAP bądź POP3. Transmisje danych poczty możemy dodatkowo chronić za pośrednictwem szyfrowanego kanału VPN, a także domeny uwierzytelnionej certyfikatami. W podobny sposób możemy chronić aplikację firmowe niezbędne do codziennej pracy.

Bezpieczne usuwanie danych z urządzenia

Urządzenia objęte systemem Proget MDM są odporne na kradzież danych w wyniku utraty urządzenia. Poza kontrolą funkcji urządzenia jakie daje Proget MDM możliwe jest usuwanie danych firmowych z urządzenia, jak również usuwanie wszystkich danych, jakie są na urządzeniu.

Dostęp do danych i aplikacji na żądanie

Proget MDM pozwala administratorowi na określenie poziomów dostępu do poszczególnych aplikacji i treści za pośrednictwem konsoli. W każdej chwili można modelować dostęp do danych wrażliwych poszczególnych użytkowników.

O firmie Proget MDM

Proget to polska firma działająca na rynku IT od 2007 roku. Producent rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo firmowych danych na urządzeniach mobilnych. Wśród oferowanych usług firma dostarcza również szkolenia dla firm oraz usługi doradcze w zakresie bezpieczeństwa danych przechowywanych przez pracowników na ich służbowych smartfonach. Flagowym rozwiązaniem firmy jest Proget MDM – szyta na miarę oczekiwań klienta platforma chroniąca firmowe dane na urządzeniach mobilnych. Firma posiada status złotego Partnera Technologicznego Samsung.

2023-03-02T23:21:52+01:00

Xopero

XOPERO SOFTWARE to największy polski producent systemów przywracania danych i rozwiązań do backupów. Najważniejszą zaletą oferowanej technologii jest wszechstronność działania w zakresie zabezpieczenia danych, szyfrowania [...]

2019-06-04T12:26:45+02:00

Proget MDM

Proget to polska firma wyspecjalizowana w ochronie urządzeń mobilnych, działająca na rynku IT od 2007 roku. Platforma Proget MDM to odpowiedź na potrzeby rynku [...]

2019-06-04T12:27:06+02:00

ESET

Globalny dostawca rozwiązań zabezpieczających serwery, stacje robocze i urządzenia mobilne. Sztandarowym produktem firmy ESET jest wielokrotnie nagradzany program antywirusowy oraz antyspyware ESET NOD32 Antivirus. [...]

2019-06-04T12:27:04+02:00

Storage Craft

Producent rozwiązań do tworzenia backupu i szybkiego przywracania danych. Od początku swojej działalności firma kładzie szczególny nacisk na skrócenie do minimum czasu potrzebnego na [...]

2019-06-04T12:27:23+02:00

Safetica

Kompleksowe rozwiązanie chroniące przed wyciekiem danych. Safetica ocenia ryzyko wystąpienia incydentów bezpieczeństwa, ostrzegając przed nieproduktywnymi i potencjalnie szkodliwymi działaniami pracowników. [...]

2019-06-04T12:27:47+02:00

DESlock +

Szukasz rozwiązania szyfrującego DESlock+? Od marca 2019 r DESlock+ dołączył do portfolio ESET, producenta rozwiązań ochronnych dla użytkowników domowych i firm, zmieniając swoją dotychczasową [...]

2020-03-09T10:36:24+01:00

Netgate pfSense

Odmiana opensourcowego systemu FreeBSD z dedykowanymi urządzeniami Netgate Urządzenia klasy UTM służące do zabezpieczania sieci komputerowej Jak zapewnić bezpieczeństwo sieci [...]

2019-06-04T12:28:30+02:00

Stormshield

Europejski producent wielofunkcyjnych rozwiązań firewallowych klasy UTM do zabezpieczenia i monitorowania sieci lokalnych, które integrują w jednym urządzeniu  wszystkie niezbędne elementy ochrony. Rozwiązania STORMSHIELD [...]

2019-06-04T12:28:45+02:00

Barracuda

Światowy lider w dziedzinie zabezpieczania sieci firmowych. Barracuda oferuje m.in. zaawansowane systemy firewallowe, rozwiązania do ochrony poczty elektronicznej oraz produkty do backupu danych. Z [...]

WSPARCIE

Jeśli potrzebujesz wsparcia w procesie wyboru, zakupu lub wdrożenia?
Zadzwoń lub napisz do nas: