Securex 2016 – Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń, Poznań 25-28 kwiecień

Targi Securex to międzynarodowe targi zabezpieczeń – największa impreza tego typu w Polsce na których nie mogło nas zabraknąć.

Impreza ta skupia uwagę całej branży związanej z bezpieczeństwem w tym m.in. monitoring wizyjny, kontrolę dostępu, ochronę obwodową, systemy antywłamaniowe i sygnalizacji włamań i napadu, systemy ochrony danych – to tylko wycinek całego spektrum dziedzin reprezentowanych na Securex-ie.
W targach wzięło udział kilkuset wystawców i odwiedziło je blisko 30 tys. osób.

My także byliśmy 😉
Naszą uwagę skupiły nowości w zakresie monitoringu wizyjnego i kontroli dostępu – czyli dziedzinach w jakich się specjalizujemy.
Producenci monitoringu wizyjnego prześcigają się w coraz to ciekawszych funkcjonalnościach co też jest kierunkiem rozwoju CCTV.
Obecnie niemal każda kamera posiada wbudowaną detekcję ruchu. Aktualnie produkowane kamery to już małe komputery mogące analizować dużo dokładniej obraz a nawet można pisać dla nich własne aplikacje.
Więcej o przyszłości analizy obrazu przez kamery już wkrótce w kolejnym artykule.
Na targach Securex nie mogło zabraknąć czołowych producentów CCTV takich jak Axis, Canon, Samsung czy HikVision, oraz producentów kontroli dostępu jak AutoID czy Assa Abloy.
Ciekawostką, która wzbudziła nasze szczególne zainteresowanie, jest integracja monitoringu z kasami fiskalnymi i systemami sprzedaży POS, czyli nakładanie tekstu z paragonu fiskalnego na obraz z kamery.

Wiele z tych nowości znajdą Państwo niebawem w naszej ofercie.
Ciekawymi wydarzeniami były konferencje, które odbywały się w czasie trwania targów a szczególnie „Debata: Prawdy i mity o integracji systemów zabezpieczeń” , która cieszyła się największym zainteresowaniem

Do zobaczenia za rok a tymczasem zapraszamy do korzystania z naszej oferty.

2017-02-14T16:24:42+00:00 Maj 6th, 2016|Kontrola dostępu, Wszystkie, Wydarzenia|

Zostaw komentarz

Ładowanie zabezpieczeń...