Milestone Partner Open Platform Days

Niedawno pisaliśmy o trendach w monitoringu wizyjnym przy okazji targów Securex (link), dziś kontynuujemy rozpoczęte wówczas wątki.

29 czerwca odbyła się  zorganizowana przez Milestone konferencja   „Milestone Partner Open Platform Days”.

W jej trakcie mogliśmy poznać bardzo ciekawe rozwiązania  pionierskich i rozwijających technologię analityk wideo firm.

Obecnie możemy zastosować ponad 20 różnych analityk i łączyć je wzajemnie budując bardzo zaawansowane rozwiązania, dzięki którym możemy do minimum ograniczyć tzw fałszywe alerty jak np. ruch gałęzi drzew podczas wiatru, które wzbudzają detekcje ruchu.

Proste kamery wyposażone w podstawową funkcję detekcji ruchu nie są w stanie rozpoznać takich zjawisk jak np. mocnego deszczu czy gradu, czy ruszającego się cienia drzew na ziemi.

Firmy takie jak Axis, Bosh, IBM są dobrze  znane na rynku. Dzięki firmie Milestone, mogliśmy także poznać rozwiązania innych firm zajmujących się analizą obrazu tj. Ipsotek czy Technoaware, a także m.in. Veracity.

Obecna była także firma Nedap, która bardzo mocno rozwija swoje rozwiązania z zakresu monitoringu wizyjnego oraz kontroli dostępu, ale także inne systemy jak BMS czy SSWiN, spinając wszystko w jeden system.

Jedną z ciekawostek konferencji były kodery/transmitery sygnału IP PoE do transmisji poprzez okablowanie koncentryczne zaprezentowane przez firmę Veracity.

Dzięki nim bez wymiany okablowanie od kamer analogowych – możemy wykonać instalację dla kamer IP.
Kodery Transmitery sygnału IP PoE

Firma Ipsotek zaprezentowała system dla nadzoru miejskiego z możliwością tagowania obiektów i śledzenia ich na mapie w czasie rzeczywistym ale i archiwalnym – dzięki temu można zweryfikować dokładną trasę danej osoby pod warunkiem, że była w zasięgu kamery wchodzącej w skład systemu.

System dla nadzoru miejskiego

Jedną z nowszych analityk które zaczynają się pojawiać jest detekcja wykrywania dymu i niezależnie od niej detekcja ognia, dzięki czemu możemy wykryć zagrożenie zanim urośnie do większej skali.

Na przykładzie poniżej możemy zobaczyć jak wykorzystano detekcję wykrywania dymu na drodze szybkiego ruchu:

2017-02-14T16:24:48+00:00 Czerwiec 30th, 2016|Kontrola dostępu, Wszystkie, Wydarzenia|

Zostaw komentarz

Ładowanie zabezpieczeń...